Jdi na obsah Jdi na menu

EKAG 2019 Brno 9.-11. září

Neoficiální ME žactva. Těchto závodů se zúčastňujeme od jejich počátků. Letos jsme odjeli s 18 atlety a po 3 letech jsme získali medaili a to stříbrnou zásluhou Tomáše Čoky (roč. 2008) na 600 m. Získali jsme i několik finálových umístění. Každé umístění do 12. místa je velkým úspěchem. Naši atleti si také vytvořili 22 nových os. rekordů. Závodů se zúčastnilo na 1700 atletů z 18 států Evropy. V některých ročníkách závodilo až 150 závodníků v jedné disciplíně. Nejvíce chválím Tomáše Čoku na 600 m. Výborné výkony také předvedli: Jan Čoka – vyhrál rozběh na 60 m a přitom se zranil a do finále už nenastoupil, Ondřej Nový – 4. místo v hodu oštěpem, 8. místo Kateřiny Hlaváčové v hodu kriketovým míčkem, 10. místo Kateřiny Hlaváčové na 60 m, 10. místo Nely Šteierové ve skoku dalekém, 10. místo štafety 4 x 60 m ve složení Hlaváčová, Kollarová, Šteierová a Vilhelmová a 12. místo Nely Šteierové na 300 m.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.